Ogłoszenia na 9.06.2024 r.

  1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i na wyspie. Zapraszamy na Msze święte oraz nabożeństwa, w sposób szczególny na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania można wypisywać na przygotowanych kartkach oraz w księdze intencji.

Przez cały czerwiec Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie na wieczornych Mszach przed Błogosławieństwem.

  • Dzisiaj gościmy S. Krzysztofę Kujawską ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek. Możemy wspomóc Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – są do nabycia dewocjonalia i ozdoby wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej a dochód będzie przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających.
  • Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność osobom, które pomogły w remontach i pracach dla naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Są to panowie: Marian Cherek, Jacek Marszałkowski, Robert Rochoń, Rafał Pietrycki oraz Marek Gadomski i Andrzej Damaszk.
  • Zostały zabrane do ustawienia w nowo przygotowanych gablotach wota, które były wyrazem wdzięczności za łaski otrzymane za wstawiennictwem patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette. Osoby, które chciałyby dodać nowe wota prosimy o przyniesienie ich do zakrystii do końca czerwca.
  • W najbliższy czwartek dzieci naszej parafii wyjadą na 8 Saletyńskie Spotkanie Dzieci do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic.
  • Informujemy, że Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego będzie w czwartek 20 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny i nauczycieli oraz pracowników szkoły.
  • Pochodzący z naszej parafii Ks. Adam Schielmann MS po pracy we wspólnocie zakonnej w Dębowcu-klasztorze jako ekonom został mianowany superiorem czyli przełożonym wspólnoty zakonnej  i proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Mrągowie. Gratulujemy nowej funkcji i wspieramy modlitwą.
  • W następną niedzielę 16 czerwca odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festiwal dla Życia. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godz.15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku a zakończy o godz. 16.00 na Placu zebrań Ludowych. Festiwal potrwa do godz. 22.00 . Podczas niego można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, a także skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwaldlazycia.pl.