Ogłoszenia na 26.11.2023 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 34 niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Tydzień temu Rada parafialna zbierała ofiary do puszek na dokończenie prac w prezbiterium naszego kościoła. Zebraliśmy kwotę 2729 zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność! 

3. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję: KOSZ ŚWIĘTEGO FRANCISZKA. Do kosza, który jest pod Figurą Świętego możemy przez dwa tygodnie składać produkty, przede wszystkim: cukier, makaron, kasze, ryż, olej, słodycze oraz artykuły chemiczne, którymi obdarzymy potrzebujących. Za wsparcie tego szlachetnego celu bardzo dziękujemy!

4. Za tydzień I Niedziela Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotujmy serca do Świąt Bożego Narodzenia wpatrując się w Maryję przez uczestnictwo w Roratach. Będą one  odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

Przyszłą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Od 1 ndz Adwentu z racji 100 lecia istnienia Archidiecezji Gdańskiej będą peregrynować po każdej parafii diecezji Relikwie Św. Wojciecha. Do naszej parafii przybędą 12 grudnia (wtorek) i będą przez 1 dzień do 13 grudnia. Za tydzień podamy szczegółowy program tego wydarzenia.

5. Zapraszamy małżonków, narzeczonych, zakochanych na Randkę Przy Piśmie Świętym. Spotkanie w formie warsztatowej odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 19.00 w salkach nad zakrystią. Spotkanie poprowadzą małżonkowie formujący się w ramach ruchu Spotkań Małżeńskich, których gościć będziemy w przyszłą niedzielę na mszach św. o godz. 10.15 i 11.30. Zapisy na warsztaty prowadzi Pani Agnieszka Iwanow. Liczba miejsc ograniczona.

6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.