Ogłoszenia na 3.12.2023 r.

Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Będziemy go przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Bardzo dziękujemy Rodzinie z Bogatki za przygotowanie wieńca i dekoracji na czas Adwentu.

Roraty czyli Msza Święta o Matce Bożej, będą odprawiane od poniedziałku do piątku  o godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

Dzieci szkolne zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00, prosimy by dzieci przynosiły lampiony i serca z wypisanymi postanowieniami i dobrymi uczynkami.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję: KOSZ ŚWIĘTEGO FRANCISZKA. Do kosza, który jest pod Figurą Świętego możemy jeszcze przez tydzień składać produkty, przede wszystkim: cukier, makaron, kasze, ryż, olej, słodycze oraz artykuły chemiczne, którymi obdarzymy potrzebujących. Za wsparcie tego szlachetnego celu bardzo dziękujemy!

W naszym sklepie oraz pod chórem można nabyć poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz świece wigilijne i kartki świąteczne.

Z racji 100-lecia istnienia Archidiecezji Gdańskiej będą peregrynować po każdej parafii diecezji Relikwie św. Wojciecha. Do naszej parafii przybędą 12 grudnia (wtorek) i będą przez 1 dzień do 13 grudnia. Zapraszamy na osobistą adorację po wieczornej Mszy św. na której przywitamy relikwie do godz. 21 i następnego dnia po porannej Mszy św. do pożegnania Relikwii przed wieczorną Mszą św.

Na stoliku z prasą jest wyłożona karta na której prosimy o wpisywanie się na adorację.

W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia między godz. 12 a 13 przypada Godzina Łaski.

Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej będzie się w niedzielę 10 grudnia. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15 na której rozdane zostaną medaliki.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Akatystem ku czci Bogurodzicy. Jest to uroczysty hymn na cześć Maryi wywodzący się z tradycji kościołów wschodnich. Odśpiewamy go w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

Zapraszamy małżonków, narzeczonych i zakochanych na Randkę przy Piśmie Świętym. Spotkanie w formie warsztatowej odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 19.00 w salkach nad zakrystią. Spotkanie poprowadzą małżonkowie formujący się w ramach ruchu Spotkań Małżeńskich. Zapisy na warsztaty prowadzi Pani Agnieszka Iwanow. Liczba miejsc jest ograniczona.

Po świętach Bożego Narodzenia, pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską czyli kolędą. Po zeszłorocznej kolędzie, która była na tzw. indywidualne zaproszenia nas przez parafian oraz pozytywne odebranie tej formy kolędy przez wszystkich – prosimy także w tym roku o wypełnienie formularza wyłożonego na stoliku z prasą lub zgłoszenie za pomocą Internetu. Formularz internetowy jest dostępny na naszej parafialnej stronie zaś pisemne zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do 18 grudnia. Prosimy o przekazanie tej wiadomości sąsiadom. Szczegółowy plan kolędy podamy w Boże Narodzenie.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego dziś rozpoczętego Adwentu.