Ogłoszenia na 09.08.2020 r.

  1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej  parafii i na wyspie. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50.W każdą środę o g.18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  • Tydzień temu przeżyliśmy pierwszą niedzielę miesiąca tzw. inwestycyjną. Dziękujemy za ofiarność.
  • Wspomnienia liturgiczne:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • środa –  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
  • W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi PannyMatki Bożej Zielnej – poświęcenie kwiatów, ziół i owoców ziemi na każdej Mszy św.

Porządek Mszy św. jak w niedzielę, czyli o godz.  8.15; 10.15; 11.30; 19.00.

  • W naszym Sanktuarium w sklepie vis a vis kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć pamiątki i dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2021r. Serdecznie zapraszamy!
  • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. W przedsionku kościoła jest ustawione na czas próby nowe urządzenie tzw. DATKOMAT. Można w nim w sposób bardzo prosty dokonać wpłaty używając karty płatniczej. Z racji, że jesteśmy pierwszą parafią w Polsce, która próbuje ten nowy pomysł dlatego bardzo liczymy na Wasze zdanie i sugestie. Można je nam przekazać ustnie albo na naszą pocztę internetową parafii. Będziemy bardzo wdzięczni!

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

  • Po 3 latach pracy w naszej parafii żegnamy dzisiaj ks. Piotra Komisarza MS. Dziękujemy za Jego posługę duszpasterską i katechetyczną, za głoszone Słowo Boże oraz udzielanie sakramentów. Życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa oraz natchnień Ducha Świętego w nowej pracy w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu jako dyrektora Kancelarii Apostolskiej.