Ogłoszenia na 12.05.2024 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godz. 17.30w każdą środę o g.  17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  • W przyszłą niedzielę 19 maja rozpoczniemy w naszym Sanktuarium comiesięczne nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Nabożeństwo to będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 a na jego zakończenie będzie procesja z figurą Pani Saletyńskiej. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. tzw. Zielone świątki.
  • Zapraszamy na Uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 18 maja. O godz. 19.30 – Nieszpory ze słowem, o godz. 20.00 – Msza Wigilijna z dodatkowymi czytaniami, po niej Adoracja z modlitwą o wylanie Ducha  Świętego.
  • Z wielką radością chcielibyśmy zaprosić młodzież z naszej Parafii i nie tylko na 28. Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca w sobotę. To niezwykłe wydarzenie gromadzi młodych ludzi z całej Polski, a nawet spoza jej granic, aby wspólnie celebrować wiarę, dzielić się doświadczeniami oraz spędzić niezapomniane chwile w gronie rówieśników. Zapisy na wyjazd prowadzi ks. Paweł Baran MS.
  • Małżeństwa zainteresowane formacją w Domowym Kościele w tzw. Kręgach Rodzin prosimy o kontakt z ks. Mirosławem. 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek – Święto Św. Macieja, Apostoła

  • w czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski
  • W naszym sklepie, który jest naprzeciw Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.