Ogłoszenia na 17.03.2024 r.

  1.  Dzisiaj Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek kwestują na rzecz placówek misyjnych w Indiach i Rwandzie. Siostra Angelika Jose oraz dwie siostry nowicjuszki opowiedzą o działalności placówek misyjnych. Przed kościołem jest małe stoisko, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje oraz złożenie ofiary na rzecz misji. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy poprzez hojność serca i modlitwę, każda złożona ofiara będzie miała ogromne znaczenia dla potrzebujących.
  • Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o g. 17.15 a dla dorosłych i młodzieży o g. 18.40.

Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę po Mszy św. o godz.11.30.

  • Nowenna ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o godz. 17.30.
  • Wspólnota Caritas rozprowadza palmy, kartki, paschaliki oraz ozdoby świąteczne. Można je nabyć na stoliku pod chórem w przedsionku kościoła.
  • Już informujemy, że Spowiedź przedświąteczna będzie w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w godzinach 17.30 – 20.00. Prosimy by skorzystać ze spowiedzi w te dni  przygotowujące do Triduum Paschalnego, w którym nie będzie spowiedzi.
  • Informujemy, że Triduum Paschalne będzie:

– Wielki Czwartek o godz. 19.00

– Wielki Piątek o godz. 19.00

– Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00

Poświęcenie pokarmów będzie w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 14.00.

  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenie palm. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 87 zorganizują Kiermasz Wielkanocny przed wejściem do naszego kościoła, będą sprzedawane palmy oraz ozdoby wielkanocne wykonane przez nich. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne oraz doposażenie kącika ciszy w szkole.

11. W tym tygodniu nasz Metropolita Gdański ks. Abp Tadeusz Wojda został wybrany Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, cieszymy się tym wyborem, składamy gratulacje oraz wyrazy modlitewnego wsparcia w związku z objęciem tej  funkcji. Zawierzmy Go w modlitwie Patronce naszej parafii  – Pod Twoją obronę…