Ogłoszenia na 5.11.2023 r.

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.40. Na stoliku z prasą wyłożone są jeszcze kartki wypominkowe na których możemy wypisać naszych Zmarłych.
 • Za tydzień przez całą niedzielę będziemy gościć ze słowem świadectwa alumna z Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie za powołanych do Służby Bożej i prośmy o nowe święte powołania w kościele.
 • Również za tydzień w niedzielę przypada VII Światowy Dzień Ubogich a takżeDzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek przed kościołem.
 • Jak co roku Księża z Dekanatu Dolne Miasto oraz nasza wspólnota Misjonarzy Saletynów – zapraszamy na Mszę św. w intencji Zmarłych Kapłanów oraz Braci Zakonnych pracujących kiedyś w naszej parafii. Będzie ona celebrowana przez nas w parafii św. Rodziny na Stogach – 9 listopada tj. w czwartek o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!
 • Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2024 rok i wpisać je do księgi intencji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w czasie dyżuru. Prosimy, by nie zostawiać na ostatnią chwilę – znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej.
 •  Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
 • w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża
 • w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa  
 • W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 10.15 – zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę oraz za Polaków.
 • Spotkanie Rady Parafialnej oraz Rady Ekonomicznej będzie we wtorek 14 listopada po Mszy św. wieczornej.
 • Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą obecnością na cmentarzach i pamięcią o Zmarłych w całym miesiącu listopadzie.