Ogłoszenia na 8.10.2023 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci w każdy wtorek i czwartek.

W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

  • W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom składamy życzenia: zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w ich bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy.

 

3. Za tydzień w niedzielę 15 października będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski z hasłemŚw. Jan Paweł II Cywilizacja życia.  Ofiarami do puszek możemy wesprzeć „Dzieło Nowego tysiąclecia”, które zostało powołane przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

4. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia prowadzony przez młodzież formującą się przy naszej Parafii w ramach Ruchu Światło Życie. Modlitwę rozpoczniemy krótką katechezą a następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy uwielbiać Boga śpiewem. Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy młodzież 8 kl. szkoły podstawowej oraz szkół średnich na oazowe spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salkach parafialnych.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata. Serdecznie polecamy.

7. Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.

8. Przedwczoraj w naszej parafii był pożar na Górkach Wschodnich, w którym rodziny tam mieszkające straciły dom. Dzisiaj po każdej mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają przed kościołem ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.