Ogłoszenia na 15.10.2023 r.

  1. Dzisiaj przypada  XXIII Dzień Papieski z hasłem Jan Paweł II Cywilizacja życia. Ofiarami do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. możemy wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w którym pomagamy dzieciom i młodzieży z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy naszymi ofiarami wesprzeć tą wspaniałą inicjatywę.
  • W związku z dzisiejszym wydarzeniem tradycyjna zbiórka w III niedzielę miesiąca na wystrój prezbiterium naszej świątyni – będzie za tydzień.

3.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci jest w każdy wtorek i czwartek.

W środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

4. Dzisiaj  o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia prowadzony przez młodzież formującą się przy naszej Parafii w ramach Ruchu Światło Życie. Modlitwę rozpoczniemy krótką katechezą a następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy uwielbiać Boga śpiewem. Serdecznie zapraszamy.

5. W imieniu Domowego Kościoła działającego w ramach Ruchu „Światło-Życie” zapraszamy do podjęcia inicjatywy pod hasłem MORZE MODLITWY. Chodzi o odmawianie każdego dnia  jednej dziesiątki różańca w intencji naszej miejscowości. Szczegółowe informacje można znaleźć na stoliku z prasą.

6. Zapraszamy młodzież 8 kl. szkoły podstawowej oraz szkół średnich na oazowe spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salkach parafialnych.

7. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe na miesiąc listopad. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych (w mianowniku), których dusze będziemy polecać w modlitwie oraz prosimy o zaznaczenie jednego dnia w tygodniu w którym będziemy odczytywać polecanych Zmarłych. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

Zachęcamy też do skorzystania z książeczki Czyściec i pomoc duszom czyścowym, która jest na stoliku z prasą.

8. Tydzień temu po pożarze domu w naszej parafii była zbiórka dla poszkodowanych rodzin. Za zebrane ofiary rodziny bardzo dziękują.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

  • w środę – Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • w czwartek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.