Ogłoszenia na 24.10.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystości Odpustowe  ku czci patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette. Dziękujemy za Jej opiekę nad naszymi Rodzinami i prosimy o wstawiennictwo dla nas Parafian oraz gości przybywających na Wyspę Sobieszewską. Kazania Odpustowe głosi ks. Lesław Pańczak MS, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wygłoszone Słowo.           

Pragniemy podziękować osobom, które pomogły nam w przygotowaniach dzisiejszego Święta: Służbie Liturgicznej Ołtarza, grupie Liturgicznej Dorosłych, panu kościelnemu, chórowi parafialnemu wraz z p. Mateuszem, Kręgowi Rodzin, Parafialnemu Zespołowi Caritas a także innym osobom, które prosiły o dyskrecje. Wszystkim składamy modlitewne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy Oazowy Wieczór Uwielbienia. Z okazji 177 rocznicy Objawienia Matki Bożej w La Salette chcemy podziękować Bogu za Jej nieustanną opiekę. Wieczór rozpoczniemy krótką katechezą a następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się śpiewem. Serdecznie zapraszamy.

3. Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę 1 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15.

4. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę na Jasną Górę informujemy, że zbiórka uczestników w czwartek 28 września o godz. 6.00 na parkingu kościelnym. Powrót w niedzielę ok. godz. 21.00.

5. Zmiana tajemnic różańcowych w związku z pielgrzymką do Częstochowy będzie za 2 tygodnie czyli 8 października.

6. Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.

Wspomnienia liturgiczne:

  • czwartek – św. Wacława
  • piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • sobota – św. Hieronima

6. Jest nowy numer modlitewnika 5 minut z Bogiem oraz miesięcznika Dobre Nowiny.

W tym uroczystym dniu odpustu w naszej parafii wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.