Ogłoszenia na 17.09.2023 r.

 1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej. Litanie ku Jej czci odmawiamy codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.  W każdą środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę ku Jej czci. Prośby i podziękowania można wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 • Za tydzień w niedzielę 24 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi ks. Lesław Pańczak MS. Uroczysta Suma Odpustowa będzie pół godziny później czyli o godz. 12.00. Sedrecznie zapraszamy!
 • Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za 2 tygodnie w niedzielę 1 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15.
 • Spotkania Scholii Dziewczęcej oraz Ministrantów i Lektorów są w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy nowe dzieci do tych grup.
 • Spotkanie Grupy Liturgicznej Dorosłych w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w salce nad zakrystią. Zapraszamy też nowe osoby, które chcą się włączyć w czytanie słowa Bożego w czasie Mszy św.
 • W niedzielę 24 września o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się pierwszy Oazowy Wieczór Uwielbienia. Z okazji 177 rocznicy Objawienia Matki Bożej w La Salette chcemy podziękować Bogu za Jej nieustanną opiekę. Wieczór rozpoczniemy krótką katechezą a następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się śpiewem. Serdecznie zapraszamy.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 • poniedziałek – Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski
 • czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • sobota – św. Ojca Pio, prezbitera
 • Właścicieli Pensjonatów, których reklama znajduje się na banerze przed wejściem do naszego kościoła prosimy o uregulowanie charytatywnie ofiary zgodnie z deklaracją, którą podpisali przy jej zawieraniu. Informujemy że całkowity dochód z tych reklam przeznaczony jest na akcje naszego parafialnego zespołu Caritas.
 • W naszym sklepie, który jest naprzeciw Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2024 rok.
 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.