Ogłoszenia na 30.07.2023 r.

  1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku.
  • Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia będziemy świętować XVI lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Uroczysta Msza św. będzie pół godziny później czyli o godz. 12.00 a nie o 11.30.

Przygotowaniem do tego wydarzenia dniach będą Rekolekcje, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa – biblista oraz ceniony rekolekcjonista, autor książek oraz komentarzy do Pisma Świętego.

Temat tych rekolekcji: TO CO NAJWAŻNIEJSZE!

Rozpoczęcie rekolekcji w środę 2 sierpnia o godz.18.30 Nowenną do Matki Bożej Saletyńskiej a po niej Msza św.

Od czwartku Msze św. będą o godz. 9.00 oraz 19.00 ( w piątek dodatkowa o godz. 15.00).  

Na godz. 20.00 zapraszamy na muzyczne Apele Maryjne.

W sobotę od godz. 15.00 zapraszamy na Festyn połączony z zabawami oraz dobrym ciastem, wyrobami swojskimi i nie tylko… Wieczorem na godz. 20.00 zapraszamy na koncert oraz świadectwo Darka Malejonka – znanego muzyka rockowego, grającego w zespołach Maleo Reggae Rockers, 2 Tymoteusz oraz Arka Noego…

Szczegółowy program rekolekcji jest na plakacie oraz w internecie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich i prosimy o reklamę tego wydarzenia rodzinie, sąsiadom i znajomym.

  • Z racji głoszonych Rekolekcji w tym tygodniu Msze święte poranne od czwartku do soboty będą celebrowane o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dniach rekolekcji będzie w godzinach od 10.00 do 18.50.
  • Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:         o godz. 9.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.
  1. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników.
  • Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette i zapraszamy na rekolekcje oraz Jubileusz Koronacji. Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nich na miejscu zapraszamy do transmisji internetowej.
  • W najbliższą sobotę przypada 23 rocznica śmierci ks. Władysława Barana MS, który wiele lat pracował w naszej parafii. Módlmy się za Niego oraz za naszych Zmarłych – Dobry Jezu a nasz Panie…