Ogłoszenia na 23.07.2023 r.

Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni w czasie wakacyjnym na codzienną Mszę św. o godz. 7.00 oraz 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można podczas wakacyjnego wypoczynku spotkać się osobiście w ciszy z Jezusem.  

W naszym sklepie, który znajduje się naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są już kalendarze saletyńskie na 2024 rok oraz nowość:  modlitewnik seniora z większą czcionką a także Posłaniec Matki Bożej o tytule” Łzy Maryi” z płytą z piosenkami saletyńskimi – serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne na parkingu przed kościołem. Swoimi ofiarami możemy wesprzeć akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.

W dniach od 2 do 6 sierpnia będziemy świętować XVI lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. W tych dniach odbędą Rekolekcje, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Krakowa, znany i ceniony rekolekcjonista. Wieczorami zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie. Będą także świadectwa wiary oraz zabawy dla całych rodzin. Szczegółowy program podamy za tydzień.

Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 19.45 na plebanii.

Parafia p.w. Świętych Joachima i Anny w Letnicy organizuje w październiku pielgrzymkę do Miasta Miłosierdzia – Wilna. Szczegółowy program oraz informacje są umieszczone na plakacie w gablocie przed kościołem!

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

  • poniedziałek – św. Kingi
  • wtorek – św. Jakuba, apostoła
  • środa – Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • sobota – świętych: Marty, Marii, Łazarza

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.