Ogłoszenia na 11.06.2023 r.

  1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i na wyspie. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze święte oraz nabożeństwa, w sposób szczególny na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania można wypisywać na przygotowanych kartkach oraz w księdze intencji.
  • Przypominamy, że wieczorne Msze św. do końca sierpnia są odprawiane o godz. 19.00.
  • W czwartek przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała z procesją ulicami naszej parafii. Jeszcze raz bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Dziękujemy tym, którzy udekorowali swoje domy symbolami religijnymi i za tak liczną obecność na procesji. Zapraszamy w tym tygodniu w ramach tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” na wieczorne Msze święte o godz. 19.00, które będą zakończone procesją wokół kościoła.
  • W ostatni piątek przez nasza parafię przechodziła 10 pielgrzymka piesza z Gdańska do Sanktuarium bł. Doroty z Mątew. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie – Sołtys Trzciniska za udostępnienie Świetlicy dla pielgrzymów podczas postoju a Grupie Liturgicznej oraz Kręgowi Rodzin za upieczenie ciast. Bóg zapłać za to piękne świadectwo!
  • Informujemy, że Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego będzie w środę 21 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny i nauczycieli oraz pracowników szkoły.
  • Po 2 latach pracy w naszej parafii odchodzi do posługi w Czeskiej Republice ks. Paweł Obrzut MS. Bardzo dziękujemy za pracę katechety w dwóch szkołach na Wyspie Sobieszewskiej oraz posługę jako duszpasterz.  Życzymy Bożego prowadzenia w dalszej służbie Bogu i ludziom – szczególnie tam w Czechach. Szczęść Boże i Bóg zapłać!

Wspomnienia liturgiczne:

  • poniedziałek – wspomnienie Męczenników Gdańskich
  • wtorek – Św. Antoniego z Padwy
  • piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny

Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette.