Ogłoszenia na 14.05.2023 r.

 1. Dziś 6 niedziela wielkanocna. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na Wyspę. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W minionym tygodniu młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania a dzieci klas III przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa w Sakramencie Komunii św. Dzieci klas IV za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będą przeżywać Rocznicę swojej 1 Komunii świętej. Spowiedź przygotowująca do tego wydarzenia dla klas IV będzie w piątek o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godz. 17.30w każdą środę o g.  17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 • W piątek 19 maja rozpoczynamy w naszym Sanktuarium comiesięczne nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

Od maja do września każdego dziewiętnastego dnia miesiąca spotykać się będziemy na Mszy świętej wieczornej aby przez wspólną modlitwę oraz procesję z figurą Pani Saletyńskiej prosić Boga o miłosierdzie i potrzebne łaski. Serdecznie zapraszamy.

 1. Zapraszamy na Uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 maja. O godz. 19.30 – Nieszpory ze słowem, o godz. 20.00 – Msza Wigilijna z dodatkowymi czytaniami, po niej Adoracja z modlitwą o wylanie Ducha  Świętego.
 2. Za tydzień Rada Parafialna po Mszach św. będzie zbierać ofiary do puszek na prace wykończeniowe w prezbiterium. Za ofiarność serdecznie dziękujemy!
 3. Z wielką radością chcielibyśmy zaprosić młodzież z naszej Parafii i nie tylko na 27. Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 3 czerwca w sobotę. To niezwykłe wydarzenie gromadzi młodych ludzi z całej Polski, a nawet spoza jej granic, aby wspólnie celebrować wiarę, dzielić się doświadczeniami oraz spędzić niezapomniane chwile w gronie rówieśników. Zapisy na wyjazd prowadzi ks. Paweł Baran MS. Koszt wyjazdu 180 zł.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
 2. we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski
 • W naszym sklepie, który jest naprzeciw Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.