Ogłoszenia na 8.01.2023 r.

  1. Przeżywana dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu i wynikających z niego konsekwencji. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale w naszej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • Spotkanie opłatkowe Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej będzie w sobotę 14 stycznia o godz. 16.00. Rozpoczniemy je w kościele przy żłóbku.
  • Pragniemy poinformować, że w minionym 2022 roku – pierwszy raz Komunię św. przyjęło 37 dzieci, Sakrament Bierzmowania 20 młodych, związało się Sakramentem Małżeństwa 8 par, Sakrament Chrztu św. przyjęło 37 dzieci a odeszło do wieczności 45 osób.
  • Skończyliśmy wizytę kolędową, która w tym roku odbyła się w formie zaproszenia nas Księży do Waszych domów. Bardzo wiele osób zaprosiło nas – za co jesteśmy wdzięczni! Dziękujemy za tyle miłych słów, które otrzymaliśmy od Was oraz za złożone ofiary, które w tym trudnym czasie są wyrazem zrozumienia i solidarności z Parafią – składamy serdeczne Bóg zapłać!
  • Kochani – wracamy do zwyczaju sprzed pandemii – Sakrament Chrztu będzie udzielany w 3 niedzielę miesiąca podczas Mszy o godz. 11.30.
  • Niedawno przeżyliśmy wizytację kanoniczną. Oceniona została bardzo dobrze. Szczególnie zauważono wspólnoty aktywnie działające w naszej parafii. Zachęcamy  do jeszcze większego uczestnictwa w życiu parafii poprzez zaangażowanie się w grupy i wspólnoty parafii zaczynając od grup dzieci i młodzieży a także dorosłych. Będziemy niebawem w konkretach ogłaszać i zapraszać Was.

Na początku roku kalendarzowego jest Obrzęd ogłoszenia daty Wielkanocy oraz wydarzeń religijnych tego roku:

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i  przeżywamy  tajemnice  zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 9 kwietnia. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 22 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja. Zesłanie Ducha Świętego 28 maja. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 8 czerwca.

Z życia parafii: pragniemy poinformować że w tym roku będziemy przeżywać Renowacje Misji parafialnych. Odbędą się one w dniach 22 luty (środa popielcowa) do 26 luty – poprowadzi je znany nam ks. Rafał Jarosiewicz z Koszalina wraz ze swoją wspólnotą osób świeckich, którzy prowadzili Misje w 2022 roku.

Podczas wakacji będziemy świętować 16 lecie koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej – rekolekcje wówczas poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa, znany biblista i ceniony rekolekcjonista, prowadzący codzienne komentarze do Biblii w internecie.

W naszej parafii – w zeszłym roku wykonano prace wystroju prezbiterium świątyni czyli: zamontowano nowe tabernakulum, świeczniki przy ołtarzu, jest nowy  krzyż nad tabernakulum wraz z promieniami oraz wymalowano wewnątrz kościół i wymieniliśmy oświetlenie wewnątrz świątyni. 

Mapa drogowa na ten rok czyli co jeszcze nas czeka?

Cały czas trwają prace w pracowniach architektów w Rzeszowie.

I tak – w Wielkim Poście umieścimy figurę Jezusa Chrystusa na krzyżu nad tabernakulum, Podczas wakacji dołączą figury Melanii i Maksymina świadków Objawienia w La Salette pod cudowna figur Maryi Płaczącej, a także będzie umieszczona mozaika ceramiczna na ścianie obok tabernakulum.

Bardzo Wam dziękujemy za ofiarność, tyle miłych słów o tym jak nasz kościół wypiękniał. Dziękujemy za Waszą niesamowitą ofiarność! I informujemy, że wszystko co zostało wykonane w naszej świątyni jest już zapłacone!

Za tydzień Rada Parafialna będzie jak co miesiąc w III niedzielę miesiąca zbierać ofiary do puszek na te cele.

Nadal prosimy Was o modlitwę – o Boże prowadzenie tych prac.

Jak wiemy pod koniec roku były wybory do Rady Parafialnej. Dziękuje obecnej Radzie Parafialnej za miniony czas i wiele wspólnych akcji dla dobra naszej parafii.  Zapraszam obecną jeszcze Radę na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. na godz. 18.45 na plebanię. Osoby wybrane do nowej rady (gdy przyjmą ten wybór) podamy w najbliższym czasie.