Ogłoszenia na 11.12.2022 r.

 1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Dzisiejsza 3 niedziela Adwentu nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w liście św. Pawła do Filipian czytamy: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W tym tygodniu modlimy się szczególnie o życie chrześcijańskie rodzin.

  Zapraszamy codziennie na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. 

  Dzieci szkolne wraz z młodszym rodzeństwem oraz rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki. 
 2. Św. Mikołajowi dziękujemy za prezenty, które zostawił dla dzieci a Parafialnemu Zespołowi Caritas jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie tego wydarzenia.
 3. Pojutrze przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
 4. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Zapraszamy w tygodniu podczas wieczornych Mszy świętych.
 5. W naszym sklepie można nabyć poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne. 
 6. W związku z wieloletnią tradycją, po świętach Bożego Narodzenia, pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską czyli kolędą. Prosimy zatem o wyrażenie gotowości spotkania z kapłanem w swoim mieszkaniu i wypełnienie formularza wyłożonego na stoliku z prasą lub zgłoszenie za pomocą internetu. Formularz internetowy jest dostępny na naszej parafialnej stronie zaś pisemne zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do 19 grudnia. Prosimy o przekazanie tej wiadomości sąsiadom. Szczegółowy plan kolędy podamy w Boże Narodzenie.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy w czasie Adwentu na Roraty.