Ogłoszenia na 6.11.2022 r.

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.40
 •  Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć alumna z  Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie za powołanych do Służby Bożej i prośmy o nowe święte powołania w kościele.
 • Również za tydzień w niedzielę przypada VI Światowy Dzień Ubogich a takżeDzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek przed kościołem.
 • Księża z naszego Dekanatu Dolne Miasto oraz nasza wspólnota Misjonarzy Saletynów zapraszamy na Mszę św. w intencji Zmarłych Kapłanów oraz Braci Zakonnych pracujących kiedyś w naszej parafii. Będzie ona celebrowana przez wszystkich księży naszego dekanatu w naszej świątyni 10 listopada tj. czwartek o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!
 •  Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
 • piątek – św. Marcina z Tours
 • sobota – wspomnienie pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
 • W piątek przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.15 – zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę oraz za Polaków.
 • Parafialny Zespół Caritas pod patronatem Archidiecezji Gdańskiej organizuje akcję – Słodka paczka – podziel się tym co masz!
  Celem jej pomoc osobom ubogim i bezdomnym. W koszu pod figurą św. Antoniego można wspomóc akcje przynosząc tym razem nie ubrania ale tylko słodycze – najlepiej miękkie cukierki, czekolady, ciastka… Akcja będzie trwać do 10 listopada.

Zarazem prosimy zorientować się czy w sąsiedztwie są osoby, które potrzebują pomocy (np. w zakupie leków, odzieży czy opału na zimę) i prosimy o zgłoszenie ich do zakrystii.

 • W miesiącu listopadzie dokona się wybór Rady Parafialnej. Prosimy by na stoliku z prasą napisać imiona i nazwiska osób, które wiemy, że mogą być w tej wspólnocie, która pomaga w organizacji życia parafii. Można oczywiście wpisać także siebie. Kartki prosimy wrzucić do przygotowanej skrzynki.
 • Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą obecnością na cmentarzach i pamięcią o Zmarłych w całym miesiącu listopadzie.