Ogłoszenia na 9.01.2022 r.

  1. Przeżywana dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu i wynikających z niego konsekwencji. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale w naszej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • Skończyliśmy wizytę kolędową, która tak jak rok temu była zaproszeniem Parafian do kościoła na Msze święte w intencji Was i Waszych Rodzin. Bardzo dziękujemy za tyle miłych słów, które otrzymaliśmy od Was, za świadectwo Waszej obecności na tych Mszach oraz złożone ofiary, które w tym trudnym czasie są wyrazem zrozumienia i solidarności z Parafią – składamy serdeczne Bóg zapłać! Na stoliku z prasą są jeszcze obrazki kolędowe, które można zabierać i wysłać naszym parafianom, którzy mieszkają poza parafią lub ofiarować innym osobom.

Na początku roku kalendarzowego jest Obrzęd ogłoszenia daty Wielkanocy oraz wydarzeń religijnych tego roku:

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i  przeżywamy  tajemnice  zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 17 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 2 marca. Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja. Zesłanie Ducha Świętego 5 czerwca. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej 16 czerwca.

Pragniemy poinformować że w tym roku będziemy przeżywać Misje parafialne. Ostatnie miały miejsce 11 lat temu. Odbędą się one w dniach 27 luty – 4 marzec – poprowadzi je znany a naszej parafii ewangelizator ks. Rafał Jarosiewicz z Koszalina. Podczas wakacji będziemy świętować 15 lecie koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej – rekolekcje wówczas poprowadzi ks. Bogusław Kowalski z Warszawy, znany jako przyjaciel śp. Ks. Piotra Pawlukiewicza.

W naszej parafii – w tym roku pragniemy zakończyć wystrój prezbiterium świątyni: jeszcze dołączą brakujące figury Melanii i Maksymina świadków Objawienia w La Salette, będzie nowe tabernakulum, świeczniki przy ołtarzu, krzyż nad tabernakulum oraz mozaika i promienie. Planujemy także wymianę oświetlenia oraz pomalowanie kościoła.

Prosimy Was o modlitwę o Boże prowadzenie tych prac.

  • Informujemy, że spotkania: Rady Parafialnej oraz Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, które miały się odbyć w tym tygodniu zostają odwołane. Teksty modlitwy na bieżący rok odmawianej przez członków JRR przed różańcem można odebrać w sklepiku parafialnym.
  • W tym tygodniu w wieku 92 lat zmarł nasza parafianin śp. Ryszard  Tęczyński, pomódlmy się za Niego – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…