Ogłoszenia na 13.12.2020 r.

 1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w liście św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

Zapraszamy codziennie na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00.

Dzieci szkolne wraz z młodszym rodzeństwem oraz rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki.

 • Dziś przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
 • Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Warto przypomnieć, że Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy w swoich domach.
 • Odpowiadając na zachętę Stolicy Apostolskiej by raz w miesiącu odprawić Mszę św. błagalną w intencji ustąpienia pandemii ze specjalnym formularzem mszalnym. Zapraszamy na taką Mszę świętą – będzie ona celebrowana w poniedziałek 14 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w tej aktualnej, dotykającej cały świat intencji.
 • Przypominamy, by nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Zapraszamy codziennie piętnaście minut przed rozpoczęciem Mszy świętej.
   
 • Św. Mikołajowi dziękujemyza prezenty, które zostawił dla dzieci tydzień temu w niedzielę a Parafialnej Grupie Caritas jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie tego wydarzenia.
 • W naszym sklepie można nabyć poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia. Przed  schodami prezbiterium jest osiołek z wozem, z którego można zabierać sianko na stół wigilijny.
 • Jak już informowaliśmy w naszej parafii planujemy w czasie kolędy dodatkowe intencje podczas wieczornych Mszy świętych w tygodniu – prosząc o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla mieszkańców naszej parafii. Za tydzień podamy szczegółowy plan tego wydarzenia.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć u Pań z Caritasu poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii, kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia. Przed schodami prezbiterium stoi osiołek z wozem, z którego można zabierać sianko na stół wigilijny.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy w  przedostatnim tygodniu Adwentu na Msze Roratnie.