Ogłoszenia na 25.10.2020 r.

 1. W dzisiejszą XXX niedzielę zwykłą wspominamy Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Dokonał tego ks. Abp Tadeusz Gocłowski dnia 5 października 1997 roku z okazji 50-lecia istnienia parafii.
 • Za tydzień w niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W ten dzień uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami na drodze do wieczności. Msze w naszym kościele będą odprawione według cotygodniowego niedzielnego porządku czyli o godz. 8.15, 10.15, 11.30 oraz 18.00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 będzie odprawiona w kościele a nie jak co roku na cmentarzu.
 • Przypominamy, że administrator naszej archidiecezji Bp Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. od dzisiaj do 15 listopada. Dyspensa dotyczy osób starszych, chorych oraz ich opiekunów a także pracowników służby zdrowia.
 • W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 • Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych (w mianowniku), których dusze będziemy polecać przez cały listopad w modlitwie. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub na tacę.
 • W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Będzie ona w niedzielę 8 listopada.

Wspomnienia liturgiczne:

środa – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 • W naszym sklepie, który jest naprzeciw Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej.
 • Zachęcamy do ubogacenia się lekturą nowego numeru miesięcznika Dobre Nowiny, który bezpłatnie można zabierać ze stolika z prasą. Można też zabrać go dla osób, które skorzystają z tego sposobu ewangelizacji.
 • Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w niedzielę 15 listopada. W związku z tym Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje akcje „Skarpet para – dobro wyzwala” zbierając nowe skarpety dla osób w kryzysie bezdomności. Od dzisiaj przez dwa tygodnie można wspomóc tą szlachetną akcje przynosząc nowe skarpety do kosza św. Franciszka. Bóg zapłać!
 •  Z tyłu na stoliku są wystawione bezpłatne foldery reklamujące Katolicką Telewizję internetową o nazwie EWTN. Oglądając ją można uczestniczyć codziennie we Mszy oraz nabożeństwach z Jasnej Góry, Tyńca, Niepokalanowa, są konferencje i świadectwa, m.in. Jacka Pulikowskiego, ks. Dominika Chmielewskiego, S. Angeliki oraz abp Fultona Sheena i wiele innych propozycji programowych.

Zachęcamy także do ubogacenia się lekturą nowego numeru bezpłatnego miesięcznika Dobre Nowiny. W nim m.in. artykuły: jak możemy pomóc zmarłym, o niebawem beatyfikowanym ks. Michael McGivney – założycielu Rycerzy Kolumba i wiele innych ciekawych artykułów.

 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.
 1.  W tym tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Kazimiera Czerw oraz śp. Anna Wenta, pomódlmy się za Nie – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodziny pogrążone w żałobie – Pocieszycielko strapionych…