Ogłoszenia na 27.09.2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystości Odpustowe  ku czci patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Dziękujemy Maryi za opiekę nad naszymi Rodzinami i prosimy o wstawiennictwo dla Parafian oraz gości przybywających do naszej Parafii. Kazania Odpustowe głosi ks. Zbigniew Dyks, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wygłoszone Słowo.             

Pragniemy podziękować osobom, które pomogły nam w przygotowaniach do dzisiejszego Święta: Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu kościelnemu Romanowi z małżonką, panu organiście Mateuszowi, chórowi parafialnemu oraz Paniom florystkom: Justynie i Aleksandrze, Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz państwu Ratułowskim, Smagieł, Dziurawiec, Szarmach, Dziemidowicz, Dołżonek, Lebiedowicz a także osobom, które prosiły o dyskrecje. Wszystkim składamy modlitewne Bóg zapłać!

Rozpoczęliśmy prace porządkowe za kościołem, dziękujemy panu Marcinowi Kraśniewskiemu i zapraszamy osoby, które mogą nam pomóc w zakończeniu tych prac w piątek i sobotę na godz. 14.00.

Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. 1 szkoły średniej zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do tego sakramentu jutro 28 września na Mszę św. o godz. 18.00.

Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę 4 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz rozważanie nad tajemnicami różańca.

W dniach 1-3 października Jasnogórska Rodzina Różańcowa będzie przeżywać rekolekcje. Zapraszamy 1 i 2 października na Msze św. o godz. 18.00 a po nich na konferencje, które wygłosi O. Eugeniusz Pokrywka OP.

Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2021 rok i wpisać je do księgi intencji w zakrystii. Prosimy, by nie zostawiać na ostatnią chwilę – znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej.

Wspomnienie liturgiczne:

poniedziałek – św. Wacława, męczennika, wtorek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

środa – św. Hieronima, czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, piątek – św. Aniołów Stróżów

W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Teresa Wróbel, pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…