Ogłoszenia na 6.10.2019 r.

 • Zapraszamy w tym miesiącu na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30

Wszystkie dzieci w każdy wtorek i czwartek a młodzież w piątek o godz. 17.30.

 

 1. Za tydzień będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie chodźmy. Zbiórka po każdej mszy świętej do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

 1. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 10 października po Mszy św. wieczornej. Słowo Boże pozwala odkrywać Ewangelię i Jej przesłanie oraz pokazuje nam kierunek prowadzenia nas przez Boga w naszym życiu.

 

 1. W związku z trwającymi obecnie rekolekcjami Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę.

 

 1. Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2020 rok. Prosimy, by znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej – nie zostawiać na ostatnią chwilę i zgłaszać je już teraz do księgi intencji. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na terenie naszej parafii znajduje się Schronisko dla Bezdomnych RYTA. Zwrócono się do nas z prośbą o pomoc – potrzebne są ubrania (głownie męskie) oraz ręczniki, pościel i bielizna (oczywiście nowa). Ubrania używane prosimy by były w dobrym stanie – wyprane i wyprasowane. Można je przynosić we środę podczas nabożeństwa wieczornego oraz w niedzielę po Mszach świętych do naszego sklepu vis a vis kaplicy Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać w imieniu potrzebujących.

 

 1. Zachęcamy do ubogacenia się lekturą miesięcznika Dobre Nowiny, który bezpłatnie można zabierać ze stolika z prasą. Można też zabrać go dla osób, które skorzystają z tego sposobu ewangelizacji.
 2. W naszym sklepie, który jest vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2020 rok.
 3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Marka Jażdżewskiego, pomódlmy się za Niego – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…