Ogłoszenia na 8.09.2019 r.

 1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na Litanie do Matki Bożej Saletyńskiej po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 oraz na nowennę w każdą środę o godz. 17.30. 

 

 1. Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. 1 szkoły średniej zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do tego sakramentu dnia 13 września (tj. piątek) na Mszę św. o godz. 18.00. Ostateczny termin zgłaszania się po deklaracje upływa 8 września a termin rozmów indywidualnych 11 września.

 

 1. Chętne młode osoby, które chciałby dołączyć do Grupy Młodzieżowej prosimy o kontakt z ks. Markiem.

 

 1. Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę 15 września. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 17 maja 2020 roku o godz. 11.30 a rocznica 1 Komunii św. będzie 24 maja 2020 roku o godz. 10.15.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć Księdza oraz kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego z Gdańska Oliwy – wygłoszą oni homilie na każdej Mszy św., także w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 zostaną wręczone Statuetki dla zasłużonych dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi Rafał Zientara, który był katechetą i proboszczem w naszej parafii a obecnie jest proboszczem w parafii Godziszewo w diecezji pelplińskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum Maryjne – szczegółowy program podamy za tydzień.

 

 1. Spotkanie pielgrzymów na Jasną Górę oraz Lichenia, Kielc i Krajna odbędzie się 12 września (tj. czwartek) o godz. 17.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. Są jeszcze wolne miejsca – szczegółowy plan spotkania można przeczytać na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Minęły wakacje szkolne, kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w tej intencji – będzie to podczas Sumy Odpustowej 22 września o godz. 11.30.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
 • sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • niedziela – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, uroczystości odpustowe w naszym dekanacie w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głębokiej, suma odpustowa o godz. 13.00

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette.