Ogłoszenia na 21.07.2019 r.

 1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej w godz. od g. 7.30 do 18.50.
 1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 3. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są już do nabycia kalendarze saletyńskie na 2020 rok.
 4. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
 • wtorek – św. Brygidy patronki Europy
 • środa – wspomnienie św. Kingi
 • czwartek – Święto św. Jakuba oraz wspomnienie św. Krzysztofa
 • piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 4 sierpnia będziemy świętować XII lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą Rekolekcje Maryjne, które wygłosi ks. Artur Ważny z diecezji tarnowskiej. Wieczorami zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie. Szczegółowy program podamy za tydzień.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.