Ogłoszenia na 28.04.2019 r.

  1. Dziś druga niedziela wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto patronalnego Caritas. Możemy go wesprzeć składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Niedziela Miłosierdzia jest dniem Święta patronalnego Caritas. Tego dnia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

Zapraszamy dzisiaj w na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas bardzo dziękuje za niesamowitą ofiarność dzieci oraz Rodzin w akcji Skarbonki Wielkopostnej. Zebrane fundusze pomogą w akcjach charytatywnych wielu osobom naszej parafii. Bóg zapłać!

 

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedzimy też w piątek i sobotę naszych chorych.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

 

  1. Kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie we środę 8 maja. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00

 

  1. Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 6 maja. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 18.00.

 

  1. Pielgrzymka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej do Kalisza w dniu 4 maja, wyjazd godz. 6.00. Prosimy zabrać śpiewniki. Informujemy, że są jeszcze dwa wolne miejsca.

 

  1. Zmiana tajemnic różańcowych będzie tydzień później dnia czyli 12 maja w związku z wyjazdem na pielgrzymkę do Kalisza.

 

  1. Z głębokim smutkiem informujemy że przedwczoraj zmarł Tato księdza Piotra Komisarza MS, który pracuje w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w miejscowości Potok na Podkarpaciu. Pomódlmy się za śp. Jana Komisarza – dobry Jezu a nasz Panie … a za księdza Piotra oraz Jego Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…