Ogłoszenia na 24.07.2022 r.

 1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze św. które codziennie od poniedziałku do piątku celebrowane są o godz. 7.00 oraz 19.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszyw Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

 • Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa na naszym parkingu będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 • Tydzień temu Rada Parafialna zbierała ofiary do puszek na wykończenie prezbiterium naszej świątyni. Zebraliśmy kwotę 5037 zł. Dziękujemy bardzo za ofiarność.
 • W dniach od 3 do 7 sierpnia będziemy świętować XV lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. W tych dniach odbędą Rekolekcje, które poprowadzi ks. Bogusław Kowalski z Warszawy – znany rekolekcjonista, współautor „Czarnego humoru w kościele” wraz ze śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Wieczorami zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie. Będą także świadectwa wiary oraz zabawy dla całych rodzin. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 • Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 20.00 na plebanii.
 •  Zapraszamy do naszego sklepu, w którym można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników. Są już nowe kalendarze saletyńskie na 2023 rok oraz błogosławieństwa domu.

Wspomnienia liturgiczne:

 • poniedziałek –Święto św. Jakuba, apostoła
 • wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Szczególnie pamiętajmy tego dnia o Babciach i Dziadkach
 • piątek – wspomnienie św. Marty
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii – złożone zarówno na tacę a także bezgotówkowo w tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku kościoła. Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do rozwoju duchowego a pomocą w tym jest modlitewnik „5 minut z Bogiem”, który został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje przysłowiowe „pięć minut”. Można go zabierać ze stolika z prasą.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.