Ogłoszenia na 3.07.2022 r.

  1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni w czasie wakacyjnym na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można podczas wakacyjnego wypoczynku spotkać się osobiście w ciszy z Jezusem.  
  2. Przypominamy że w czasie wakacyjnym Msza św. wieczorna jest odprawiana  o godz. 19.00.
  3. W każdą środę o godz. 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  4. Dwa tygodnie temu Rada parafialna zbierała ofiary do puszek na dokończenie prac w prezbiterium naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiarność! 
  5. W naszym sklepie, który znajduje się naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Serdecznie zapraszamy.

Na stoliku z prasą są bezpłatnie do zabrania zeszyty –  poradniki dla Rodziców pomocne w wychowaniu dzieci i młodzieży:

– Dzieci w wirtualnej sieci

– Nastolatki w wirtualnym tunelu

– Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności 

­­­

Papież Franciszek zwołuje na październik kolejny Synod Biskupów. Tym razem będzie poświęcony synodalności Kościoła. Jego temat to: „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja”. Pomocą w nim będzie głos osób świeckich. Dlatego na stoliku z prasą można zabrać ankietę, którą anonimowo prosimy wypełnić i wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby wystroju prezbiterium naszej parafii. Zarówno na tacę a także bezgotówkowo w tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Bóg zapłać! 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia a naszym parafianom wyjeżdzającym na wakacje życzymy wszelkich łask Bożych oraz nabrania sił fizycznych i duchowych.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Gadzińskiego oraz zmarła śp. Danuta Łucka, pomódlmy się za Nich – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodziny pogrążone w żałobie – Pocieszycielko strapionych…