Ogłoszenia na 26.06.2022 r.

  1. Rozpoczęły się  wakacje, witamy wszystkich wypoczywających  w naszej  parafii i na wyspie.  Życzymy  błogosławieństwa Bożego i  miłego  odpoczynku. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę o g.17.30 a od lipca o godz. 18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

W czasie wakacyjnym od 1 lipca do 31sierpnia Msza św. wieczorna będzie odprawiana  o godz. 19.00.

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia świętują swoje imieniny ks. Paweł Janaszkiewicz MS oraz ks. Paweł Obrzut MS. Drogim Księżom oraz wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia dołączając dar modlitwy.

  • W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi piątek od godz. 18.30.
  • W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  • W sklepie, który znajduje naprzeciw Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
  • Jest nowy numer modlitewnika „5 minut z Bogiem” na miesiąc lipiec.
  • Na stoliku z prasą są bezpłatnie do zabrania zeszyty –  poradniki dla Rodziców pomocne w wychowaniu dzieci i młodzieży:

– Dzieci w wirtualnej sieci

– Nastolatki w wirtualnym tunelu

– Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności 

  • Papież Franciszek zwołuje na październik kolejny Synod Biskupów. Tym razem będzie poświęcony synodalności Kościoła. Jego temat to: „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja”. Pomocą w nim będzie głos osób świeckich. Dlatego na stoliku z prasą można zabrać ankietę, którą anonimowo prosimy wypełnić i wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.
  • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby wystroju prezbiterium naszej parafii. Zarówno na tacę a także bezgotówkowo w tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Bóg zapłać! 
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia a naszym parafianom wyjeżdzającym na wakacje życzymy wszelkich łask Bożych oraz nabrania sił fizycznych i duchowych.