Ogłoszenia na 30.01.2022 r.

  1. 23 stycznia w niedzielę zmarł nasz współbrat ks. Jacek Zawisza MS. Obecnie pracował w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie a w naszej gdańskiej  parafii w latach 2006-2012 pełnił posługę duszpasterza i spowiednika. Uroczystości pogrzebowe odbyły się już w czwartek w Dębowcu.

Nasza parafia chce także wspomnieć i podziękować ks. Jackowi za pracę u nas dlatego zapraszamy na Mszę świętą w Jego intencji w najbliższy czwartek tj. 3 lutego o godz. 18.00. Poprzedzi ją o godz. 17.30 – Różaniec za Zmarłych Braci i Księży Saletynów, którzy pracowali w naszej parafii na Wyspie Sobieszewskiej. Serdecznie zapraszamy!

  •  W środę Święto Ofiarowania Pańskiego, 26 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia szczególnie modlimy się za osoby powołane do życia zakonnego. Prosimy także Was o modlitwę za nasze Zgromadzenie Zakonne Misjonarzy Saletynów o wierność charyzmatowi oraz o nowe powołania do Służby Bożej w naszej rodzinie zakonnej. Tego dnia będziemy mogli wesprzeć ofiarą na tacę zakony kontemplacyjne naszej Archidiecezji, w której mamy obecnie  cztery  wspólnoty  żeńskie:  Siostry Benedyktynki w Żarnowcu, Siostry Betlejemitki w Grabowcu, Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni Orłowie i w Suchej Hucie (klasztor w budowie). Zapraszamy na Msze św. o godz.7.00, 18.00. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.15. Prosimy by na Msze św. przynieść świece.
  •  Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 3 lutego tj. czwartek w kościele – po Mszy św. wieczornej.
  •  W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedzimy też naszych chorych w piątek i sobotę. Przypominamy że w każdy pierwszy piątek miesiąca jest celebrowana Msza św. w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.
  •  Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie się za tydzień w niedzielę 6 lutego. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 11.30.
  • Jest nowy numer modlitewnika „5 minut z Bogiem” oraz miesięcznika Dobre Nowiny, które można go zabierać ze stolika z prasą.
  • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zarówno na tacę jak i na tzw. tacę wirtualną na konto parafii a także bezgotówkowo złożone urządzeniu tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Przypominamy, że niedziela za tydzień będzie niedzielą tzw. inwestycyjną. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę – Bóg zapłać!