Ogłoszenia na 2.01.2022 r.

II Niedziela  po Bożym Narodzeniu 2 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
  • W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na misje.

Poświęconą kredą oznaczmy drzwi wejściowe do naszych domów Inicjałami błogosławieństwa Bożego C+M+B 2022 („Christus Mansionem Benedicat” – Niech Chrystus błogosławi temu domowi) na Nowy 2022 rok. Kadzidło jest znakiem objawienia się tajemnicy Boga niewidzialnego. Symboliczne okadzenie naszych domów ma być zawierzeniem Bogu tego co posiadamy.

  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • Na stoliku z prasą jest książeczka autorstwa Abpa Tadeusza Wojdy „ Słowo do Rodzin” , którą bezpłatnie można zabierać – może być ona źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozwiązywaniu sytuacji rodzinnych.
  • Zapraszamy naszych parafian na tzw. Msze święte kolędowe o godz. 18.00 które będą sprawowane w intencji o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Saletyńskiej.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

3.01.2022 r. (pon) – Sobieszewo ul. Przegalińska, Szkutnicza, Marynarska, Wieniecka, Turystyczna, Forsycji, Kolonijna i Wodna

4.01.2022 r. (wt) – Sobieszewo i Górki Wschodnie– cała ul. Nadwiślańska, oraz ul. Piesza, Gwiaździsta, Iłowa, Czyżyków, Czajki, Słowików

5.01.2022 r. (śr) – Sobieszewo – ul. Ornitologów, Tęczowa, Jodowa, Promienista, Jachtowa, Falowa, Barwna, Kanałowa, Radosna, Pogodna, Ukryta

Prosimy przynieść na Mszę św. naczynie by zabrać wodę święconą, którą można pokropić mieszkanie podczas poświęcenia. Można będzie wesprzeć parafię składając ofiary na jej cele w kopercie z napisem „kolęda” lub podczas niedzielnych Mszy świętych. Za ofiarność serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

Pragniemy poinformować, że w minionym roku 2021 – pierwszy raz Komunię św. przyjęło 32 dzieci, Sakrament Bierzmowania 18 młodych, związało się Sakramentem Małżeństwa 16 par, Sakrament Chrztu św. przyjęło 35 dzieci a odeszło do wieczności 54 osoby. Dziękujemy wszystkim wspólnotom działającym w naszej parafii, osobom indywidualnym oraz rodzinom za zaangażowanie i Wasze świadectwo wiary.

W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Alicja Modelska, pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…