Ogłoszenia na 19.12.2021 r.

  1. Dziś przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu, która wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego.
  • Do czwartku zapraszamy wieczorem na Roraty a w piątek rano ostatnie Roraty o godz. 7.00.
  • Spowiedź przedświąteczna będzie od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30.
  • Przed  schodami prezbiterium jest osiołek z wozem, z którego można zabierać sianko na stół wigilijny.
  • W piątek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o tradycyjnym postnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej i zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Z racji trwającej pandemii będziemy celebrować także dodatkową Pasterkę o godz. 22.00.
  • W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia – porządek Mszy św.: o godz. 10.15, 11.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.15.
  • W kończącym się Adwencie pragniemy podziękować Parafialnej Grupie Caritas za przeprowadzenie akcji sprzedaży opłatków, kartek świątecznych i świec wigilijnych. Pragniemy także podziękować naszym parafianom za złożone dary dla potrzebujących oraz dary serca dla naszej wspólnoty zakonnej.
  • Na stronie internetowej naszej parafii są fotografie z etapów wykonanych prac kamieniarskich prezbiterium oraz cały projekt, który możemy oglądać w kościele na sztalugach. Bardzo dziękujemy administratorowi naszej strony internetowej – ks. Bartoszowi Seruga MS, za umieszczenie zdjęć oraz projektu prezbiterium.   
  • Jak już informowaliśmy w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą i tak jak rok temu zapraszamy naszych parafian po Świętach na Msze święte o godz. 18.00 w intencji o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na dany dzień mieszkańców podanych miejsc i ulic:

27.12.2021 r. (pon) – Wiślinka cała ul. Szkolna, oraz ul. Krańcowa, ul. Błotna

28.12.2021 r. (wt) – Wiślinka ul. Piaskowa, Promykowa, Lazurowa, Wiślana, Ku Pompie, Polna, Wspólna, Dębowa, Topolowa, Źródlana, Diamentowa, Koralowa oraz ul. Kanałowa, Wałowa, Sportowa, Sobieszewska, Błękitna, Łąkowa, Rumiankowa, Ogrodowa, Agatowa, Bursztynowa

29.12.2021 r. (śr) – Wiślinka ul. Złota, Platynowa, Brzozowa, Jabłoniowa, Ustronna, Pocztowa, Klonowa, Brzegowa, Krótka, Osiedlowa, Różana, Szczęśliwa, Radosna, Kwiatowa, Lawendowa, Kryształowa, Tęczowa, Bajeczna, Słoneczna, Pleniewo

30.12.2021 r. (czw) – Bogatka oraz Trzcinisko

Oraz po Nowy Roku:

3.01.2022 r. (pon) – Sobieszewo ul. Przegalińska, Szkutnicza, Marynarska, Wieniecka, Turystyczna, Forsycji, Kolonijna i Wodna

4.01.2022 r. (wt) – Sobieszewo i Górki Wschodnie– cała ul. Nadwiślańska, oraz ul. Piesza, Gwiaździsta, Iłowa, Czyżyków, Czajki, Słowików

5.01.2022 r. (śr) – Sobieszewo – ul. Ornitologów, Tęczowa, Jodowa, Promienista, Jachtowa, Falowa, Barwna, Kanałowa, Radosna, Pogodna, Ukryta

Wykaz ten jest wywieszony przy wejściu do kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Prosimy przekazać sąsiadom nasze zaproszenie na te Msze święte.

Prosimy przynieść na Mszę św. naczynie by zabrać wodę święconą, którą można pokropić mieszkanie podczas poświęcenia. Można będzie wesprzeć parafię składając ofiary na jej cele w kopercie z napisem „kolęda” lub podczas niedzielnych Mszy świętych. Za ofiarność serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!