Ogłoszenia na 26.09.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystości Odpustowe  ku czci patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette. Dziękujemy za Jej opiekę nad naszymi Rodzinami i prosimy o wstawiennictwo dla nas Parafian oraz gości przybywających na Wyspę Sobieszewską. Kazania Odpustowe głosi ks. Władysław Wichniarz MS, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wygłoszone Słowo.             

Pragniemy podziękować osobom, które pomogły nam w przygotowaniach dzisiejszego Święta: Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu kościelnemu, chórowi parafialnemu wraz z p. Mateuszem, Kręgowi Rodzin, Parafialnemu Zespołowi Caritas a także osobom, które prosiły o dyskrecje. Wszystkim składamy modlitewne Bóg zapłać!

 • W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i sobotę miesiąca, możliwość spowiedzi w piątek od godz. 17.30. Odwiedzimy też w piątek i sobotę naszych chorych. Przypominamy że w każdy pierwszy piątek miesiąca jest celebrowana Msza św. w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!
 • Spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek 1 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 18.00. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku a rocznica 1 Komunii św. będzie w niedzielę 22 maja 2022 roku.
 • Kandydatów do bierzmowania prosimy o zapisywanie się w zakrystii oraz w godzinach pracy kancelarii. Przygotowanie jest przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Pierwsze spotkanie dla kandydatów oraz ich Rodziców będzie w niedzielę 17 października, rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 11.30.Rekolekcje dla Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz sympatyków modlitwy różańcowej odbędą się w dniach od 30 września do 2 października. Poprowadzi je ks. Dariusz Rozum MS. Szczegółowy program rekolekcji jest na plakacie.
 • Właścicieli Pensjonatów, których reklama znajduje się na banerze przed wejściem do naszego kościoła prosimy o uregulowanie charytatywnie ofiary zgodnie z deklaracją, którą podpisali przy jej zawieraniu. Informujemy że całkowity dochód z tych reklam przeznaczony jest na akcje naszego parafialnego zespołu Caritas.
 • Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami oraz pamiątkami związanymi z Patronką naszej Parafii – Matką Bożą Saletyńską.
 • Wspomnienia liturgiczne:
 • wtorek – św. Wacława
 • czwartek – św. Hieronima
 • piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • sobota – świętych Aniołów Stróżów
 • Wszystkim życzymy w tym uroczystym dniu błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.