Ogłoszenia na 19.09.2021 r.

  1. W dniu dzisiejszym świętujemy dokładnie 175 rocznicę Objawienia Matki Bożej w La Salette. Główne uroczystości odbywają się we Francji a w Polsce – w Sanktuarium w Dębowcu na Podkarpaciu.
  • Za tydzień w niedzielę 26 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi ks. Władysław Wichniarz, który był kiedyś proboszczem w naszej parafii a obecnie jest Dyrektorem Referatu Misji i Rekolekcji w naszym Zgromadzeniu. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30.
  • Kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas wakacji. Pragniemy także podziękować w imieniu rolników naszej parafii za udane zbiory. Zapraszamy na Msze św. dziękczynne w tych intencjach – będzie to podczas Sumy Odpustowej 26 września o godz. 11.30.
  • Spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek 1 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 18.00. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku a rocznica 1 Komunii św. będzie w niedzielę 22 maja 2022 roku.
  • Rekolekcje dla Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz sympatyków modlitwy różańcowej odbędą się w dniach 30 września do 2 października. Poprowadzi je ks. Dariusz Rozum MS. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.
  • Właścicieli Pensjonatów, których reklama znajduje się na banerze przed wejściem do naszego kościoła prosimy o uregulowanie charytatywnie ofiary zgodnie z deklaracją, którą podpisali przy jej zawieraniu. Informujemy że całkowity dochód z tych reklam przeznaczony jest na akcje naszego parafialnego zespołu Caritas.
  • Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami. Są już kalendarze saletyńskie na 2022 rok.
  • Wspomnienie liturgiczne: wtorek – święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek – św. Ojca Pio, prezbitera
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – zapraszając na Uroczystości Odpustowe za tydzień.