Ogłoszenia na 12.09.2021 r.

 1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na Litanie do Matki Bożej Saletyńskiej po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 oraz na  nowennę w każdą środę o godz. 17.30. 
 • Tydzień temu przeżyliśmy pierwszą niedzielę miesiąca tzw. inwestycyjną. Zebraliśmy kwotę 4800 zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność.
 • Właścicieli Pensjonatów, których reklama znajduje się na banerze przed wejściem do naszego kościoła prosimy o uregulowanie charytatywnie ofiary zgodnie z deklaracją, którą podpisali przy jej zawieraniu. Informujemy że całkowity dochód z tych reklam przeznaczony jest na akcje naszego parafialnego zespołu Caritas.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie OAZY młodzieżowej będzie 17 września w piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy młodych, którzy chcą być bliżej Boga oraz poznać nowe osoby.
 • Za tydzień w niedzielę 19 dzień miesiąca września. Przeddzień w sobotę – w wigilię tego dnia chcemy uczcić specjalnym nabożeństwem Patronkę Parafii – Matkę Bożą z La Salette. Zapraszamy więc w sobotę na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo oraz procesję z figurą Maryi.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 26 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi ks. Władysław Wichniarz, który był kiedyś proboszczem w naszej parafii a obecnie jest Dyrektorem Referatu Misji i Rekolekcji w naszym Zgromadzeniu. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30.
 • Kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w tej intencji – będzie to podczas Sumy Odpustowej 27 września o godz. 11.30.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 • wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • sobota – św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 • niedziela – 175. rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette
 • W naszym sklepie, który jest vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
 • Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami saletyńskiego pisma „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. Numer „Chwalimy Cię Maryjo” jest poświęcony 175 rocznicy objawienia Matki Bożej na La Salette. Znajdziecie w nim artykuły, które mówią o tym, jaką misję saletyni wyznaczają sobie na obecne czasy, świadectwa o działaniu Matki Bożej oraz propozycje dróg, na których można chwalić Maryję.

W sprzedaży jest też numer specjalny – „Łzy Maryi” – który powstał dla upamiętnienia stulecia wydania pierwszego „Posłańca”. Przeczytacie w nim między innymi o historii i znaczeniu naszego czasopisma oraz o tym, jak Pan Bóg działał w życiu redaktorów naczelnych. Znajdziecie także teksty naszych czytelników, którzy dzielą się tym, dlaczego sięgają po dwumiesięcznik i jak on kształtuje ich wiarę i spojrzenie na Kościół. Do wydania został dołączony wyjątkowy prezent – przedruk pierwszego wydania „Posłańca” z 1921 roku.

Redakcja „Posłańca” zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków czasopisma na rekolekcje, które odbędą się w dniach 22-24 października w Centrum Pojednania w Dębowcu. Wygłosi je ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. Zapisać się można telefonicznie lub mailowo na adres redakcji „Posłańca”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.