Ogłoszenia na 1.08.2021 r.

 1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku.
 • W czwartek 5 sierpnia będziemy świętować XIV lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do tego wydarzenia są Rekolekcje Maryjne, które od dzisiaj prowadzi O. Michał Legan OSPPE, Paulin z Jasnej Góry – znany i ceniony rekolekcjonista. Zapraszamy codziennie do czwartku na Msze św. o godz. 9.00 oraz 19.00 a wieczorami o godz. 20.00 na muzyczne Apele Maryjne. Nowenna ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w środę o godz. 18.30. Szczegółowy program rekolekcji jest na plakacie oraz w internecie.
 • Z racji głoszonych Rekolekcji w tym tygodniu Msze święte poranne od jutra do czwartku będą celebrowane o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dniach rekolekcji będzie w godzinach od 10.00 do 18.50.
 • W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

 • Jasnogórska Rodzina Różańcowa organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych do Górki Klasztornej oraz Skrzatusza dnia 4 września. Zapisy u p. Henryki lub w zakrystii.
 1. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników. Są już nowe kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
 1. Wspomnienia liturgiczne:
 2. środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów
 3. piątek – Święto Przemienienia Pańskiego
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zarówno na tacę jak i na konto parafii a także bezgotówkowo złożone w urządzeniu tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Bóg zapłać!
 • Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette i zapraszamy na rekolekcje oraz Jubileusz Koronacji. Tym, którzy nie mogą uczestniczyć w nich na miejscu zapraszamy do transmisji internetowej.
 • Dzisiaj przypada 21 rocznica śmierci ks. Władysława Barana MS, który wiele lat pracował w naszej parafii. Módlmy się za Niego – Dobry Jezu a nasz Panie…