Ogłoszenia na 25.07.2021 r.

 1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze św. które codziennie od poniedziałku do piątku celebrowane są o godz. 7.00 oraz 19.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszyw Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

 • Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa na naszym parkingu będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 • W dniach od 1do 5 sierpnia będziemy świętować XIV lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. W tych dniach odbędą Rekolekcje Maryjne, które poprowadzi O. Michał Legan OSPPE, Paulin z Jasnej Góry – znany i ceniony rekolekcjonista, autor książek oraz konferencji w internecie, rzecznik prasowy Jasnej Góry. Wieczorami zapraszamy już tradycyjnie na muzyczne Apele Jasnogórskie. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 • Dnia 4 września odbędzie się pielgrzymka do Górki Klasztornej oraz Skrzatusza organizowana przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Zapisy u p. Henryki lub w zakrystii.
 • Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników. Są już nowe kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata. W sprzedaży jest nowy numer dwumiesięcznika „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. W numerze „Otwartość na życie” znajdziemy między innymi bardzo ciekawy wywiad o dylematach moralnych związanych z płodnością, świadectwa małżonków o pokonywaniu trudności w tej dziedzinie, aktualne nauczanie Kościoła oraz fakty z badań naukowych nad antykoncepcją hormonalną. Obok głównego tematu także informacje z saletyńskiego świata oraz rozważania biblijne. Zachęcamy do lektury.

Wspomnienia liturgiczne:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Szczególnie pamiętajmy tego dnia o Babciach i Dziadkach
 • czwartek – wspomnienie św. Marty
 • sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zarówno na tacę jak i na konto parafii a także bezgotówkowo złożone w urządzeniu tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Bóg zapłać!
 • Dom Kultury Wyspa Skarbów zaprasza dzieci na letnie zajęcia – szczegóły na plakacie.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.