Ogłoszenia na 18.07.2021 r.

 1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze św. które codziennie od poniedziałku do piątku celebrowane są o godz. 7.00 oraz 19.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszyw Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

 • Dzisiaj gościmy proboszcza Parafii świętych Anny i Joachima w Gdańsku – ks. Zbigniewa Drzała, który głosi homilie na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Możemy też nabyć obraz Oblicza Pańskiego a także książkę i płytę CD na ten temat autorstwa ks. Zbigniewa. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w Gdańsku Letnicy dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Za wszelkie ofiary złożone na ten szlachetny cel dziękujemy.
 • Jutro 19 dzień miesiąca lipca. Pragniemy uczcić specjalnym nabożeństwem Patronkę Parafii – Matkę Bożą z La Salette. Zapraszamy dziś na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 a po niej na nabożeństwo oraz procesję z figurą Maryi, która od Nowego Roku znajduje się w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 • Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 • Wspomnienia liturgiczne:
 • czwartek – święto św. Marii Magdaleny
 • piątek – św. Brygidy patronki Europy
 • sobota – św. Kingi
 • niedziela – św. Jakuba oraz św. Krzysztofa
 • Dnia 4 września odbędzie się pielgrzymka do Górki Klasztornej oraz Skrzatusza organizowana przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Zapisy u p. Henryki lub w zakrystii.
 •  Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata. Jest nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.
 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.