Ogłoszenia na 30.05.2021 r.

Dzisiaj  Uroczystość  Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 nasz parafianin ks. Karol Pietrusik MS będzie celebrował swoją pierwszą Mszę św. w parafii rodzinnej tzw. Mszę św. Prymicyjną. Bardzo cieszymy się tym wydarzeniem, życzymy ks. Karolowi Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Saletyńskiej na drogach Kapłaństwa. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Osobom, które pomogły nam w przygotowaniu tego wydarzenia podziękujemy za tydzień.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

  • poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy uwielbimy Chrystusa Adoracją a po niej kapłan pobłogosławi Najświętszym Sakramentem naszą Parafię przed wejściem do kościoła. Z racji trwającej pandemii mimo tego, że nie będzie procesji ulicami parafii zapraszamy wszystkich do przystrojenia swoich domów symbolami religijnymi.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Przypominamy że w każdy pierwszy piątek miesiąca jest celebrowana Msza św. w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Rozpoczęcie Mszą o godz. 7.00.

Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 10.15.

Za tydzień ks. Proboszcz Maciej będzie obchodził 25 lecie Święceń Kapłańskich podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy na tę Eucharystię i zachęcamy do modlitwy za Księdza Jubilata.

Dziękujemy Panom z Kręgów Rodzin za odnowienie oraz pomalowanie ogrodzenia przed kościołem. Bóg zapłać!

W naszym sklepie jest nowa gra – OWOCE DUCHA. Jest idealna do rodzinnej rozrywki oraz formacji w Oktawie Zesłania Ducha Świętego ale także wartościowym prezentem chociażby na zbliżający się Dzień Dziecka. Ma bardzo atrakcyjną grafikę. Serdecznie polecamy.

Zachęcamy, żeby zabrać ze stolika z prasą modlitewnik „5 minut z Bogiem”, który został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. To bardzo dobry modlitewnik dla tych, którzy chcą rozwinąć swoją modlitwę osobistą.

Zachęcamy do ubogacenia się lekturą nowego numeru naszego saletyńskiego pisma –  Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej oraz miesięcznika Dobre Nowiny.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zarówno na tacę jak i na tzw. tacę wirtualną na konto parafii a także bezgotówkowo złożone w nowym urządzeniu tzw. datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.