Ogłoszenia na 23.05.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 • Zapraszamy w ostatnim tygodniu maja na nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godz. 17.45w każdą środę o g.  17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 • Zapraszamy na Mszę św. błagalną w intencji ustąpienia pandemii ze specjalnym formularzem mszalnym. Będzie ona celebrowana w piątek 28 maja o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w tej aktualnej, dotykającej cały świat intencji.
 • Jak już informowaliśmy nasz parafianin ks. Karol Pietrusik MS odprawi Mszę  św. prymicyjną w naszym kościele za tydzień w niedzielę 30 maja o godz. 11.30. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie i otaczamy go naszą modlitwą oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
 • W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy uwielbimy Chrystusa Adoracją a po niej kapłan pobłogosławi Najświętszym Sakramentem naszą Parafię przed wejściem do kościoła. Z racji trwającej pandemii mimo tego, że nie będzie procesji ulicami parafii zapraszamy wszystkich do przystrojenia swoich domów symbolami religijnymi.
 • Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
 • środa –  św. Filipa Nereusza, prezbitera
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana
 • sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • Zachęcamy do ubogacenia się lekturą nowego numeru naszego saletyńskiego pisma –  Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.
 • W naszym sklepie jest nowa gra – OWOCE DUCHA. Jest idealna do rodzinnej rozrywki oraz formacji w Oktawie Zesłania Ducha Świętego ale także wartościowym prezentem chociażby na zbliżający się Dzień Dziecka. Ma bardzo atrakcyjną grafikę. Serdecznie polecamy.
 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.
 1. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Urszula Woźniak, pogrzeb odbędzie się we wtorek. Pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…