Ogłoszenia na 27.02.2021 r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Gościmy dzisiaj przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego z Gdańska. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże oraz świadectwo. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i Światła Ducha św. na drodze powołania.
  • Tydzień temu zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Rafał Jarosiewicz. Dziękujemy za Waszą liczną obecność podczas nich, złożone ofiary na potrzeby dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez Niego i informujemy, że można odsłuchać nauk rekolekcyjnych na naszej stronie internetowej parafii.
  •  Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek:  g. 17.15 dla dzieci, g. 18.40 dla dorosłych i    młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz.11.30

  • Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej będzie się w piątek 5 marca o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30. Przypominamy, że w każdy pierwszy piątek miesiąca jest celebrowana Msza św. w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!
  • W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.
  • Z tyłu kościoła na stoliku jest wystawiona skarbonka akcji „jałmużna wielkopostna”. Zapraszamy całe Rodziny do udziału w tej akcji i informujemy, że wszystkie ofiary złożone na ten cel są przeznaczone na nasz parafialny zespół Caritas i prowadzone przez niego akcje. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tak szlachetnego celu.

Informujemy także, że wyczerpał się nakład wielkopostnego modlitewnika „40 dni z Bogiem”, który rozdawaliśmy na początku Wielkiego Postu.

  • Zachęcamy do ubogacenia się lekturą nowego numeru miesięcznika Dobre Nowiny, który bezpłatnie można zabierać ze stolika z prasą. Można też zabrać go dla osób, które skorzystają z tego sposobu ewangelizacji. Zapraszamy też  do nabycia Małego Gościa Niedzielnego.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne a solenizantom  i jubilatom tego tygodnia składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.
  • W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Edwarda Wojdyr, śp. Leszka Pietrzyka oraz śp. Józefa Truszke, pomódlmy się za Nich – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodziny pogrążone w żałobie – Pocieszycielko strapionych…