Ogłoszenia na 20.09.2020 r.

  1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi ks. Zbigniew Dyks, który był kiedyś katechetą w naszej parafii a obecnie jest proboszczem parafii w Dłutowie w diecezji łódzkiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30.

Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum:

We czwartek wieczorną Mszę św. rozpoczniemy imiennym wyczytaniem zmarłych Misjonarzy Saletynów- Księży i Braci zakonnych pracujących w naszej parafii.

W piątek na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić i imiennie wspomnimy zmarłych od Uroczystości Odpustowych rok temu.

W sobotę po wieczornej Mszy zapraszamy na muzyczny Apel Maryjny.

  • Kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w tej intencji – będzie to podczas Sumy Odpustowej 27 września o godz. 11.30.
  • Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 4 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 8 maja 2021 roku a rocznica 1 Komunii św. będzie 20 czerwca 2021 roku.

Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. 1 szkoły średniej zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do tego sakramentu dnia 28 września (tj. poniedziałek) na Mszę św. o godz. 18.00. Prosimy kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili swojej deklaracji o zgłoszenie jej w zakrystii lub u ks. Mirosława.

  • Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2021 rok i wpisać je do księgi intencji w zakrystii. Prosimy, by nie zostawiać na ostatnią chwilę – znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej.
  • W środę spotkanie Chóru o godz. 19.00, zapraszamy nowe osoby.
  • Wspomnienie liturgiczne: poniedziałek – święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • W naszym sklepie, który znajduje się vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.
  • W tym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Lipiec, pomódlmy się za Niego – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…