Ogłoszenia na 13.09.2020 r.

XXIV  Niedziela – 13 wrzesień 2020

 1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na Litanie do Matki Bożej Saletyńskiej po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 oraz na  nowennę w każdą środę o godz. 17.30. 
 • Tydzień temu przeżyliśmy pierwszą niedzielę miesiąca tzw. inwestycyjną. Zebraliśmy kwotę 4800 zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność.
 • Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 4 października. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 10.15. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 8 maja 2021 roku a rocznica 1 Komunii św. będzie 20 czerwca 2021 roku.
 • Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. 1 szkoły średniej zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do tego sakramentu dnia 28 września (tj. poniedziałek) na Mszę św. o godz. 18.00. Prosimy kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili swojej deklaracji o zgłoszenie jej w zakrystii lub u ks. Mirosława.
 • Dnia 17 września tj. czwartek zapraszamy na Górki Wschodnie gdzie przy nowo zamontowanym krzyżu na miejscu starego o godz.16.00 zostanie odprawiona Msza św. Od 21 lat jest to miejsce modlitwy mieszkańców parafii. Serdecznie zapraszamy!
 • Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek 18 września po Mszy św. wieczornej. Słowo Boże pozwala odkrywać Ewangelię i Jej przesłanie oraz pokazuje nam kierunek prowadzenia nas przez Pana Boga w naszym życiu.
 • Osoby, które chciałyby dołączyć do naszego parafialnego chóru zapraszamy na próbę w środę o godz.19.00.
 • W sobotę 19 dzień miesiąca września. Tego dnia chcemy uczcić specjalnym nabożeństwem Patronkę Parafii – Matkę Bożą z La Salette. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo oraz procesję z figurą Maryi.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę 27 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi ks. Zbigniew Dyks, który był kiedyś katechetą w naszej parafii a obecnie jest proboszczem parafii w Dłutowie w diecezji łódzkiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum Maryjne – szczegółowy program podamy za tydzień.
 1. Kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w tej intencji – będzie to podczas Sumy Odpustowej 27 września o godz. 11.30.
 1. Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2021 rok i wpisać je do księgi intencji w zakrystii. Prosimy, by nie zostawiać na ostatnią chwilę – znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej.
 1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
 2. poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 3. wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 4. piątek – św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 5. sobota – 174. rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette
 6.  W naszym sklepie, który jest vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2021 rok.

Zapowiedzi przedślubne:     

Maciej Bruszkiewicz kawaler i Agata Kuczyńska, panna, zamieszkali w par. Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie (zap.1)

Daniel Kwiatkowski kawaler i Kinga Jolanta Zarębska, panna, zamieszkali w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Świętajnie (zap.1)

Piotr Jan Sidorczak kawaler, zamieszkały w par. Matki Bożej Saletyńskiej i Julita Karolina Wojciechowska, panna, zamieszkała w par. św. Andrzeja Boboli w Sztumie (zap.1)

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym kancelarię  parafialną.

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.