Ogłoszenia na 2.08.2020 r.

 1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku.
 • We środę 5 sierpnia będziemy świętować XIII lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do tego wydarzenia są Rekolekcje Maryjne, które od dzisiaj do środy prowadzi ks. Wiesław Burski MS. Zapraszamy na codzienne do środy Msze św. o godz. 9.00 oraz 19.00 a wieczorami o godz. 20.00 zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie. We środę o godz. 18.30 Nowenna ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania można wypisywać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła. Szczegółowy program rekolekcji jest na plakacie oraz w internecie.
 1. Z racji głoszonych Rekolekcji Maryjnych w tym tygodniu Msze święte poranne od jutra do środy będą celebrowane o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.00. Od jutra do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g.10.00 do 18.50. 
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i piątek miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 18.30.
 1. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników. Są już nowe kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
 1. Wspomnienia liturgiczne:
 2. wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów
 3. czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
 4. sobota– św. Dominika, prezbitera

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. W przedsionku kościoła jest ustawione na czas próby nowe urządzenie tzw. DATKOMAT. Można w nim w sposób bardzo prosty dokonać wpłaty używając karty płatniczej. Z racji, że jesteśmy pierwszą parafią w Polsce, która próbuje ten nowy pomysł dlatego bardzo liczymy na Wasze zdanie i sugestie. Opinie można przekazać nam ustnie albo napisać na naszą pocztę internetową parafii. Będziemy bardzo wdzięczni!

 • Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette i zapraszamy na rekolekcje oraz Jubileusz Koronacji. Tym, którzy nie mogą uczestniczyć w nich na miejscu zapraszamy do transmisji internetowej.
 • W najbliższą środę przypada 20 rocznica śmierci ks. Władysława Barana MS, który wiele lat pracował w naszej parafii. Módlmy się za Niego – Dobry Jezu a nasz Panie…