Ogłoszenia na 26.07.2020 r.

  1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej w godz. od 7.30 do 18.50. We środę o godz. 18.30 zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania można wypisywać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa na naszym parkingu będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
  3. We środę 5 sierpnia będziemy świętować XIII lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą Rekolekcje Maryjne, które od niedzieli za tydzień poprowadzi ks. Wiesław Burski MS a wieczorami zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie. Szczegółowy program podamy za tydzień.
  • W pierwszą sobotę miesiąca 1 sierpnia serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

  • Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników. Są już nowe kalendarze saletyńskie na 2021 rok.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata. Jest nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.

Wspomnienia liturgiczne:

  • środa – wspomnienie św. Marty
  • piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zarówno na tacę jaki i na tzw. tacę wirtualną na konto parafii.  W przedsionku kościoła jest ustawione na czas próby nowe urządzenie tzw. DATKOMAT. Można w nim w sposób bardzo prosty dokonać wpłaty używając karty płatniczej. Z racji, że jesteśmy pierwszą parafią w Polsce, która próbuje ten nowy pomysł dlatego bardzo liczymy na Wasze zdanie i sugestie. Opinie można przekazać nam ustnie albo napisać na naszą pocztę internetową parafii. Będziemy bardzo wdzięczni!

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.