Ogłoszenia na 19.07.2020 r.

 1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej w godz. od 7.30 do 18.50.
 •  Dzisiaj 19 dzień miesiąca lipca. Pragniemy uczcić specjalnym nabożeństwem Patronkę Parafii – Matkę Bożą z La Salette. Zapraszamy dziś na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 a po niej na nabożeństwo oraz procesję z figurą Maryi, która od Nowego Roku znajduje się w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 •  Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 • W związku z rozpoczętymi wakacjami przypominamy rodzicom, że mają prawo domagania się od organizatorów obozów, kolonii i innych wyjazdów zapewnienia dziecku możliwości udziału w niedzielnej Eucharystii. Prosimy także dorosłych, aby w czasie urlopów i wypoczynku pamiętali o Mszy św. niedzielnej.
 • Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców oraz pojazdy mechaniczne. Wesprzemy także akcję Miva Polska czyli polskich Misjonarzy i Misjonarki głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 • Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata. Jest nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.
 • Wspomnienia liturgiczne:
 • środa – święto św. Marii Magdaleny
 • czwartek – św. Brygidy patronki Europy
 • piątek – wspomnienie św. Kingi
 • sobota – Święto św. Jakuba oraz wspomnienie św. Krzysztofa

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom  i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.