Ogłoszenia na 7.06.2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi codziennie od pon. do sob. w godz. 17.00 -18.00.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do soboty na zakończenie adoracji o godz. 17.45 a niedzielę i w Boże Ciało na zakończenie Mszy św. wieczornej.
  • We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.
  • W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy uwielbimy Chrystusa Adoracją a po niej kapłan pobłogosławi Najświętszym Sakramentem naszą Parafię przed wejściem do kościoła. Mimo tego, że nie będzie procesji ulicami parafii zapraszamy wszystkich do przystrojenia swoich domów symbolami religijnymi.
  • W Boże Ciało na Mszach św. o godz. 10.15 oraz 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Zapraszamy na próby przed tą Uroczystością:

– w poniedziałek na godz. 19.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Wiślinki

– we wtorek na godz. 19.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sobieszewa.

  • W najbliższą sobotę o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców będzie w poniedziałek o godz. 20.00 w kościele.
  • Wspomnienia liturgiczne:
  • piątek – wspomnienie Błogosławionych Męczenników Gdańskich: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego; Władysława Miegonia i Franciszka Rogaczewskiego – prezbiterów, Alicji Kotowskiej zakonnicy oraz Towarzyszy. Tego dnia Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających tego dnia na terenie Archidiecezji Gdańskiej.
  • sobota św. Antoniego z Padwy, doktora kościoła.