Ogłoszenia na 31.05.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 • Żegnamy dzisiaj ks. Wojciecha Ożoga MS, który spędził w naszej wspólnocie zakonnej i parafii – czas swojego roku sabatycznego. Dziękujemy za posługę duszpasterską, za głoszone Słowo Boże oraz udzielanie sakramentów. Życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa oraz natchnień Ducha Świętego w nowej pracy we Francji do której się uda.
 • Przypominamy, że okres Komunii św. wielkanocnej obowiązuje od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy św. która będzie za tydzień. Zachęcamy do skorzystania z tego daru wysłużonego nam męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.
 • Z Sakramentu Spowiedzi można skorzystać w Kaplicy Bożego Miłosierdzia podczas Mszy świętych oraz popołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu od pon. do pt. w godz. 17.00 -18.00.
 • Od wczoraj zniesiony jest limit ilości osób przebywających w kościołach. Zapraszamy do udziału bezpośredniego we Mszach świętych w niedziele i dni powszednie.
 • Codziennie przez miesiąc czerwiec na zakończenie Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. a
 • Każdego dnia o godzinie 20:30 wspólnota księży odmawia w kościele różaniec w intencji o ustanie pandemii, za służby medyczne i sanitarne oraz o pokój serc i nasze nawrócenie. Zapraszamy do udziału przez internet.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedzimy też w piątek i sobotę naszych chorych.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.
 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.15.
 1. Informujemy że w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli w Boże Ciało, które w tym roku przypada 11 czerwca nie będzie procesji. Na zakończenie każdej Mszy uwielbimy Chrystusa Adoracją a po niej kapłan pobłogosławi przed wejściem do kościoła Najświętszym Sakramentem naszą Parafię. Porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę.
 2. Uroczystość 1 Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w sobotę 20 czerwca a Rocznica 1 Komunii św. 11.czerwca w Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy Rodziców dzieci klas czwartych na spotkanie organizacyjne w piątek 5 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
 1. Wspomnienia liturgiczne:
 2. poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
 3. czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana
 1. Zachęcamy do ubogacenia się lekturą nowego numeru miesięcznika Dobre Nowiny, który bezpłatnie można zabierać ze stolika z prasą. Można też zabrać go dla osób, które skorzystają z tego sposobu ewangelizacji.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.
 1. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Halina Komorowska, pogrzeb odbył się w piątek. Pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…