Ogłoszenia na 3.05.2020 r.

 1. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Dzisiaj też wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r.
 1. Zgodnie z nowymi zmianami w ograniczeniach w Polsce informujemy, że w jednym czasie w naszej świątyni może uczestniczyć w Mszach św. oraz nabożeństwach 55 osób.

Przypominamy że wchodzimy do kościoła przez zakrystię, zakrywamy usta i nos a Komunię św. przyjmujemy na rękę. Prosimy by w kościele używać rękawiczek.

 1. Msze Święte w dzień powszedni są sprawowane według ustalonego porządku czyli o godz. 7.00 oraz 18.00. Kościół będzie otwarty także podczas codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu od pon. do sob. w godz. 17.00 – 18.00, nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską o godz. 17.45.
 1. Z Sakramentu Spowiedzi można skorzystać w Kaplicy Bożego Miłosierdzia podczas Mszy świętych oraz popołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Każdego dnia o godzinie 20:30 wspólnota księży odmawia w kościele różaniec w intencji o ustanie pandemii, za służby medyczne i sanitarne oraz o pokój serc i nasze nawrócenie. Zapraszamy do udziału przez internet.
 1. Informujemy Róże Różańcowe że w miesiącu maju intencją ewangelizacyjną obejmujemy diakonów: aby wierni służbie Słowa i ubogim byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. Intencje te można zabierać z koszyka przy zakrystii.
 1. Bardzo dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy ofiary w wysokości 830 zł. Bóg zapłać!
 1. Wspomnienia liturgiczne:
 2. poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana
 3. środa – Święto Apostołów Filipa i Jakuba
 4. piątek – Uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 5. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Jolanta Kowalska, pogrzeb odbędzie się we czwartek. Pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…