Ogłoszenia na 19.04.2020 r.

  1. Dziś druga niedziela wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest ona dniem Święta patronalnego Caritas. Wszystkim osobom zaangażowanym w nasz parafialny Caritas – dziękujemy za poświęcony czas i troskę o potrzebujących i przeprowadzenie wielu akcji w naszej parafii.

Dzisiaj o godz. 15.00  zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego – transmisja przez internet.

  • Zgodnie z zapowiedziami Rady Ministrów, od dnia 20 kwietnia br. (poniedziałek) wejdą w życie zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z epidemią koronawirusa. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym będzie zależała od powierzchni świątyni. wg przelicznika: 1 osoba na 15 m2. W naszej świątyni od poniedziałku będzie więc mogło uczestniczyć w jednym czasie 55 osób.

Oczywiście nadal wchodzimy do naszego kościoła przez zakrystię i przypominamy o zakrywaniu ust i nosa a Komunię św. przyjmujemy na rękę. Prosimy by w kościele używać rękawiczek.

  • Z Sakramentu Spowiedzi będzie można z skorzystać w Kaplicy Bożego Miłosierdzia podczas Mszy świętych oraz popołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Msze Święte w dzień powszedni są sprawowane według ustalonego porządku czyli o godz. 7.00 oraz 18.00 a kościół będzie także otwarty podczas codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu od pon. do sob. w godz. 17.00 – 18.00.
  • Każdego dnia o godzinie 20:30 wspólnota księży odmawia w kościele różaniec w intencji o ustanie pandemii, za służby medyczne i sanitarne oraz o pokój serc i nasze nawrócenie. Zapraszamy do udziału przez internet. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Saletyńskiej, które polecaliśmy podczas środowej nowenny będziemy przedstawiać podczas nabożeństwa różańcowego we środę.
  • We czwartek przypadają imieniny ks. Wojciecha Ożoga MS, który przebywa w naszej wspólnocie na roku sabatycznym a w sobotę imieniny ks. Marka Koziełło MS, który pełni funkcję katechety i duszpasterza. Już dzisiaj ks. Wojciechowi i ks. Markowi oraz wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej Saletyńskiej dołączając dar modlitwy.
  • Bardzo dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto oraz w kancelarii i zakrystii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
  • W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Anastazja Kaczmarek, pogrzeb odbył się wczoraj.  Pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…